Wydarzenia w roku szkolnym 2024/25 część 2

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 1 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 1 =
Najważniejsze wydarzenia szkolne w II semestrze roku szkolnego 2024/2025.
Bezpieczne ferie z Policją

Dnia 19 stycznia uczniowie klasy 1c i 2a mieli okazję spotkać się z przedstawicielami Policji, Straży Miejskiej oraz ratownikami medycznymi. W pierwszej części spotkania uczniowie poznali zasady bezpiecznego poruszania się na lodzie oraz dowiedzieli się, jak niebezpieczny dla życia jest czad. Podczas dalszej części  poznali pracę technika kryminalistyki, a także mogli przymierzyć wyposażenie  policjanta.

Dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs dotyczący zasad zasad bezpieczeństwa, w którym każdy uczestnik otrzymał nagrodę. Uczniowie mieli okazję zwiedzenia policyjnej więźniarki oraz radiowozu. Nie lada atrakcją był również policyjny motocykl. Spotkanie było nie tylko ciekawą lekcją, ale także świetną zabawą podczas ferii zimowych.
foto foto foto 

Ostatki w SP12

Kiermasz, tańce i przebierańce. A kto przebrany ten nie był pytany! 
foto foto foto 
foto foto foto

Święto liczby Pi w naszej szkole

14 marca obchodziliśmy święto liczby Pi! Z tej okazji uczniowie mieli okazję wziąć udział w różnych matematycznych wyzwaniach. Jednym z głównych punktów programu było odmierzanie masy 314g.

Wielkość ta miała symbolizować wartość liczby Pi (3,14...). Uczestnicy wykazali się precyzja i wiedzą, a najlepsi zostali nagrodzeni. Nie zabrakło ciekawych zadań logicznych, które pobudzały umysły do pracy.

Za ich rozwiązanie uczniowie mogą być nagrodzeni przez swojego nauczyciela matematyki. Na uczniów czekały też wesołe naklejki, które wprowadzały jeszcze więcej radości do tego wyjątkowego dnia.

Atmosfera była pełna entuzjazmu, a matematyka okazała się znowu nie tylko nauką, ale i świetną zabawą.
foto foto

Dzień Otwartych Drzwi

Dzień Otwartych Drzwi to już w naszej szkole tradycja. Możliwość obejrzenia placówki "na własne oczy" i zapoznanie się z jej ofertą edukacyjną jest dla rodziców zawsze ważnym wydarzeniem. Spotkanie ułatwia im podjęcie decyzji o zapisaniu dziecka do naszej szkoły.

W tym roku Dzień Otwartej Szkoły odbył się 13 marca. Tłumnie przybyli goście udali się na dużą salę gimnastyczną. Powitani zostali przez Pana Dyrektora oraz liczne grono nauczycieli i uczniów.

W części artystycznej uczniowie klas 1-3 zaprezentowali zgromadzonej publiczności przedstawienie "Witaj wiosno". Było wesoło i kolorowo.

Następnie nasi przyszli uczniowie wzięli udział w warsztatach przygotowanych przez nauczycieli oraz zwiedzili szkołę.

W programie znalazły się:
zajęcia taneczne dla dzieci;
zajęcia plastyczne w świetlicy szkolnej
eksperymenty,
zajęcia multimedialne z językiem angielskim
kolorowe brokatowe tatuaże

Podczas Dnia Otwartych Drzwi nasi przyszli uczniowie  odwiedzili też bibliotekę i świetlicę.

Wychowawczynie serdecznie przywitały małych gości i zaprosiły do wspólnej zabawy oraz udziału w kreatywnych zajęciach.

Dzieci z dużym zainteresowaniem odkrywały przestrzeń świetlicy, poznając jej atrakcje i możliwości spędzania czasu. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał pamiątkową opaskę z tarczą szkoły. 

Przyszli uczniowie zwiedzali szkołę. Dzieci z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w zorganizowanmych zajęciach i opuszczały szkołę z uśmiechem na twarzy.

Film z Dnia Otwartych Drzwi do obejrzenia w bibliotece szkolnej.
foto foto foto 
foto foto foto

Dzień Kobiet - święto uśmiechu i radości

8 marca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Kobiet. 

Uczniowie składali życzenia Nauczycielkom i swoim Koleżankom, wręczając im drobne upominki i kwiaty. Była to doskonała okazja, aby w miłej i radosnej atmosferze spędzić ten wyjątkowy dzień.

Olimpiada przedszkolaka

W dniu 11 marca 2025r. w naszej szkole odbyła się Olimpiada Sportowa Przedszkolaków w której udział wzięło Przedszkole Samorządowe nr 15, 16, 19 i 20.

Przedszkolaki wzięli udział w zawodach sportowych, które składały się z pięciu konkurencji. Rywalizacji towarzyszyła świetna zabawa, a także nie zabrakło dopingu widowni. Zawody miały na celu rozwijanie sprawności fizycznej u dzieci, a także pokazanie szkoły naszym przyszłym uczniom.

Olimpiada zakończyła się wręczeniem przez pana dyrektora Łukasza Jakubowskiego oraz panią wicedyrektor Agnieszkę Rogowską pucharów i medali małym sportowcom.
foto foto foto

Klasa 1c i 1 d w salonie zabaw "Fikołki"

W marcu uczniowie klas pierwszych wybrali się na wycieczkę do nowo otwartej sali zabaw "Fikołki".  Uczniowie z niecierpliwością czekali  na ten dzień, a kiedy dotarli na miejsce, od razu ogarnęła ich radosna atmosfera.

Sala zabaw była pełna kolorowych konstrukcji, zjeżdżalni i basenów z piłeczkami. Każdy znalazł coś dla siebie. Po zabawie przyszedł czas na chwilę odpoczynku. Dzieci mogły kupić sobie lody, świeże soki i drobne upominki.

Czas w salonie zabaw Fikołki minął bardzo szybko. To była świetna przygoda, którą na pewno długo będą wspominać. 

Spotkanie z rycerzem – lekcja historii na żywo

W dniu 19 marca w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie z panem Michałem Owczarkiem – nauczycielem historii oraz członkiem bractwa rycerskiego. W wydarzeniu wzięli udział uczniowie klas pierwszych i trzecich.

Podczas spotkania pan Owczarek opowiedział dzieciom o zwyczajach panujących wśród braci rycerskiej, a kilku uczniów miało okazję wcielić się w rolę rycerzy.

Największą atrakcją okazała się możliwość oglądania, przymierzania i wypróbowania elementów zbroi rycerskiej, oczywiście pod czujnym okiem wychowawców. Spotkanie wzbudziło duże zainteresowanie uczniów – świadczyły o tym ich aktywność i entuzjazm.

W oczekiwaniu na Wiosnę... Dzień Żaby w IIa

20 marca uczniowie klasy II a obchodzili Światowy Dzień Żaby.  Tego dnia wszystkie dzieci zamieniły się w zielone żabki.

Po wysłuchaniu wiersza J. Brzechwy pt. "Żaba" uczniowie obejrzeli film edukacyjny o życiu żab oraz ich ważnej roli jaką pełnią w przyrodzie. Następnie rozwiązywali quizy i zagadki. Były żabie piosenki, zabawy ruchowe, kreatywne prace plastyczno-techniczne z żabką w roli głównej.

Ten mały, pożyteczny płaz wzbudził dużą sympatię wśród dzieci. Był to dzień pełen radości, dobrej zabawy i nauki.  Opiekun: Sylwia Skórkowska

Dzień Kolorowej Skarpetki

21 marca obchodzimy Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa.  Data ta jest nieprzypadkowa – nawiązuje do obecności trzeciego chromosomu w 21 parze chromosomów. 

Symbolem tego dnia są kolorowe skarpetki. Zakładając je okazujemy otwartość, tolerancje oraz poczucie wrażliwości wobec osób z niepełnosprawnością. Ideą tego święta jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na osoby z zespołem Downa i ich potrzeby, zwiększenie świadomości o chorobie oraz promowanie praw osób z zespołem Downa do pełnego uczestniczenia w życiu społecznym. 

Klasa 1c odkrywa tajemnice Kopalni Soli w Kłodawie

Podczas wycieczki do Kopalni Soli w Kłodawie uczniowie klasy 1c mieli okazję zwiedzić podziemne korytarze i komory, odkrywając tajemnice górniczej pracy.  Oglądali prezentację w technologii trójwymiarowej, która w ciekawy sposób ukazała codzienne życie górników.

Przewodnik opowiedział im o historii kopalni, jej dawnych i współczesnych metodach wydobycia soli oraz legendach z nią związanych. Wycieczka była pełna wrażeń i dostarczyła dzieciom cennych informacji o tym niezwykłym miejscu.

Międzynarodowy Dzień Poezji w bibliotece

21 marca - w ramach Międzynarodowego Dnia Poezji – biblioteka szkolna zaprosiła uczniów klas pierwszych, drugich oraz wychowanków świetlicy na spotkanie pod hasłem „W świecie wierszy polskich poetów”.

Niektórzy lubią poezję … (Wisława Szymborska)

Uczniowie mieli okazję wysłuchania i samodzielnego czytania wybranych utworów polskich poetów: Jana Brzechwy, Wandy Chotomskiej, Aleksandra Fredry, Stanisława Jachowicza i Marii Konopnickiej.  

Światowy Dzień Poezji to święto ustanowione przez Organizację Narodów Zjednoczonych do spraw Edukacji, Nauki i Kultury, czyli UNESCO jesienią 1999 roku. Celem tego dnia jest promocja czytania, pisania, publikowania i nauczania o poezji na całym świecie.
powrót